Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Róna Jaroslav (1957 - ) Dívka z New Yorku, 2004
Pořadové číslo: 265
Technika a rozměr:
olej, plátno
70 x 60 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Róna 04 XI.
na rubu: J. Róna - Dívka z New Yorku, Róna 04 XI.
Vyvolávací cena: 110.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 110.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Malíř, sochař a grafik. Studoval VŠUP (prof. Libenský). Člen skupiny Tvrdohlaví (1987-1991), divadla Sklep a skupiny Tros Sketos.
Ve své malbě byl zprvu ovlivněn Tapiesem, později (po r. 1985) přidal dynamickou barevnou expresi, prvky grotesky a svět zvířat. Později přešla témata do mytologizující a náboženské oblasti, ubírána barevnosti a zjednodušuje formu. V současnosti stále dělí svoji tvorbu na sochařskou (zejména do veřejného prostoru - např. Pomník Jaroslava Haška na Prokopově náměstí v Praze, Pomník Franze Kafky rovněž v Praze, Odvaha - Jošt Lucemburský v Brně) a malbu. Vyučuje sochařství na AVU. Zájem o jeho tvorbu (malířskou a sochařskou strmě stoupá, stejně tak jako i ceny.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace