Ehrlich Ladislav (1886 - 1965) Krajina,
Pořadové číslo: 38
olej, karton
s.p. 23 x 37,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: L Ehrlich
Vyvolávací cena: 6.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 6.000 Kč
Studium architektury na ČVUT v Praze a malířství v soukromé škole F. Engelmüllera a poté u A. Hansena v Dubrovníku. Podnikal řadu zahraničních studijních cest. V roce 1928 a 1930 vystavoval v Topičově Salonu v Praze, v roce 1934, 1941 a 1946 v Rubešově galerii. Zároveň se zúčastnil členských výstav SVU Myslbek. Po druhé světové válce spolupracoval s karlovarskými porcelánkami, kde navrhoval dekory na jejich výrobky. Ve své tvorbě se věnoval především krajinomalbě a zátiším.