Bubák Alois (1824 - 1870) Myslivec na čekané, (kol. r. 1845)
Pořadové číslo: 19
olej, lepenka
20 x 15,5 cm
Značeno:
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 20.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 20.000 Kč
Malíř a ilustrátor, studoval na pražské Akademii u prof. Rubena a Haushofera. Ve svých dílech se zaměřil především na krajinomalbu, jako student podnikl cesty do Krkonoš, Alp a později do jihozápadních Čech, kde čerpal náměty pro své obraz. Vedle tvorby olejomaleb a akvarelů také vyučoval kreslení na pražské obchodní akademii a vyšší dívčí škole. Mnoha ilustracemi přispěl i do časopisů Květy a Světozor.