Boettinger Hugo (1880 - 1934) Tanečnice, 1926
Pořadové číslo: 12
olej, plátno
80 x 46 cm
Značeno:
značeno na rubu: H. Boettinger 1926
Vyvolávací cena: 90.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 90.000 Kč
Malíř, grafik, karikaturista, loutkář a ilustrátor. Jako spisovatel a karikaturista je znám též pod jménem Dr. Desiderius. Od r. 1895 studoval v Praze na UMPRUM , v roce 1895 přešel na pražskou Akademii, ke studoval u prof. Pirnera. V letech 1903-06 podnikl mnoho studijních cest po Anglii, Francii, Belgii a Nizozemsku. Po návratu žil v Praze, kde působil na AVU. Člen spolku Mánes (ze kterého později vystoupil), Hollar a člen České akademie věd a umění. Vystavoval ve Vídni, Mnichově, Drážďanech, Londýně, Pittsburgu (Carnegi Hall) atd. Velkou část jeho tvorby představovaly akty dívek a žen, které zobrazoval většinou ve skupinkách na břehu řeky, v lese, při koupání atd. Byl rovněž vynikajícím portrétistou (maloval např. T.G. Masyryka).