Bláha Václav (1949 - ) Růžový déšť, 2006
Pořadové číslo: 10
olej, plátno
80 x 100 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: V. Bláha 06
vlevo dole:11/11-04/12
na rubu: Růžový déšť, V. Bláha 2006, 11/11-04/12
Vyvolávací cena: 65.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 65.000 Kč
Malíř a grafik. Studium na SOŠV Václava Hollara v Praze na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru prof. Paderlíka. Samostatně vystavuje od roku 1973, kolektivně od roku 1976. Ve své tvorbě se nejvíce věnuje figurální malbě. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách i veřejných galeriích po celém světě (např. NG Praha, Světová banka ve Washingtonu. Členem a jedním ze zakladatelů volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a člen SVU Mánes.