Bazovský Miloš Alexander (1899 - 1968) Matka s dítětem,
Pořadové číslo: 6
olej, lepenka
50 x 31,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: M-A-B
Vyvolávací cena: 65.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 65.000 Kč
Slovenský malíř, zakladatel slovenské výtvarné moderny. Studoval nejprve na Akademii výtvarných umění v Budapešti, poté na pražské Akademii u prof. Bukovace, Pernera a Obrovského. Ve svém díle se inspiroval především lidovým uměním, často maloval vesnické motivy z krajiny pod Tatrami.