Bachrach - Barée Emmanuel (1863 - 1943) Noční život v přístavu, (začátek 20. stol.)
Pořadové číslo: 5
olej, lepenka
38 x 44,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: E.B.
Vyvolávací cena: 29.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 29.000 Kč
Německý malíř autodidakt, narozen židovským rodičům v rakouském Slezsku. V roce 1885 odešel do Mnichova, kde se zapojil do skupiny Luitpold-Gruppe . Působil rovněž jako ilustrátor německých novin. Vystavoval např. na Mezinárodní výstavě umění v Berlíně v roce 1891 a Velké výstavě umění v roce 1893, dále v roce 1931 a 32 na uměleckých výstavách Deutsches Museum v Mnichově. Kvůli jeho židovskému původu mu roku 1936 nacistické úřady zakázaly malířskou činnost. Zemřel v roce 1943 v Michově. Zabýval se žánrovou, figurální i portrétní tvorbou.