Černý Karel (Charles) (1892 - 1965) Černé tanečnice, 1937
Pořadové číslo: 24
olej, lepenka
38 x 49,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: K.Černý 37
na rubu: Cerny Charles, Danseuses Noires, Paris 1937
Vyvolávací cena: 45.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 45.000 Kč
Malíř a grafik českého původu žijící ve Francii. Malířské dovednosti získal u malířů Kutiny a Šetelíka, grafice se vyučil u grafické firmy Husník a Häusler. Dále studoval ve Vídni, v Mnichově, roku 1913 se usadil v Paříži. Tvořil obrazy krajin, generů, podobizny, akty, plakáty, ilustrace, používal různé techniky. Po skončení války pravidelně vystavoval svá díla v Salonu nezávislých a Salonu francouzských umělců a r.1921 také v Praze v Topičově salónu.