Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Ságner Augustin (1891 - 1946) Ženy, (30. léta)
Pořadové číslo: 180
Technika a rozměr:
olej, plátno
98 x 76 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: Ságner
na rubu autorsky: Ságner Ženy
štítek: Krajská galerie Hradec Králové Vystaveno 76 a číslo 13
Popis:
Vystaveno:
1976, Krajská galerie Hradec Králové
1978, Orlická galerie Rychnov nad Kněžnou, č. k. 31

Krásné dílo velké galerijní i sběratelské hodnoty. Rozměrná figurální kompozice s prvky avantgardní redukce tvarů až k téměř abstrahující zkratce. Ságnerovo dílo takového rozměru a významu (několikrát vystaveno) se na trhu vyskytuje velmi řídce.
Vyvolávací cena: 120.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 120.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Významný člen meziválečné avantgardy. Žák pražské Akademie v.u. u prof. Preislera, Pirnera , Thieleho a Nechleby. Studijní cesty po Francii, Itálii, Německu a Balkáně. Jeho tvorba oscilovala od realismu přes magický realismus až k abstrakci. V některých dílech nalezneme prvky surrealismu. Souborná výstava r. 1935 v Topičově saloně v Praze, v Hradci Králově (92 obrazů a kreseb), 1936 v Mladé Boleslavi, 1943 v Pošově galerii v Praze (67 děl). Zájem o jeho díla stoupl především po výstavě Linie/barva/tvar, prosinec 1988 Galerie hl.m. Prahy; Východočeská galerie Pardubice, březen 1989; Alšova jihočeská galerie, květen-září 1989. Byl u zrodu (spolu s Jiřím (Remo) Jelínkem, Zdeňkem Dvořákem a jinými) Spolku pracovníku v umění a ve vědě Purkyně a zejména vůdčí osobností skupiny a časopisu KVART (1933). Obrazy Krystaly I a Krystaly jsou chloubou jak NG Praha, tak i Galerie hl.m. Prahy.