de la Serna Ismaël Gonzáles (1897 - 1968) Composition, 1959
Pořadové číslo: 26
olej, lepenka
46 x 37 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: De la Serna
na rubu číslo soupisu díla A-1030 a další čísla a štítky
Dílo uvedeno a reprodukováno v soupisu díla (Catalogue Raisonné), C. Rodriguez Aguilera, Ismael de La Serna, Editions Cercle d´Art, Paris, 1977, pod evidenčním číslem 1030, na straně 285.
Překrásná ukázka světového umění, kompozice, ve které de la Serna reflektuje své kubistické zkušenosti a zároveň se dostává až k hranici abstrakce. Výrazné dílo (reprodukované v soupise díla) autora, který se svým způsobem dotýká moderní české malby. Jedinečná sběratelská příležitost.
Vyvolávací cena: 120.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 120.000 Kč
Autor – španělský malíř, začal malovat již v 9 letech, jeho přítelem ze školy je později slavný básník Frederico Garcia Lorca. Studoval na Akademii umění v Madridu, po přestěhování do Paříže se spřátelil s Picassem, Grisem, Kisslingem. Tvořil v osobitém stylu kubismu. V roce 1919 vystavoval v Madridu (to již žil v Paříži), 1937 vystavoval ve Španělském pavilonu na Pařížské světové výstavě, úspěšnou výstavu měl 1938 v Paříži (Galerie Berri). Zúčastnil se také legendární výstavy 1946 v pražském Mánesu (Španělští malíři francouzské školy), která byla opakována v Brně, kde vystavil 12 olejů a 20 kreseb. Později se věnoval tvorbě ve stylu vlastní reakce na kubismus inklinující až k abstrakci. Jeho díla jsou ve sbírkách většiny významných španělských i evropských galerií.