Doležal Adolf (1898 - ) Park v Hradci Králové,
Pořadové číslo: 30
olej, plátno
50 x 60 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: D. Doležal
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 4.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 4.000 Kč
Malíř a grafik. Studium na Akademii v.u. v Praze u prof. Loukoty, Bukovace, Pirnera a Krattnera (1915-22). v roce 1925 odjel na studijní cestu do Francie, kde se v Paříži zúčastnil výstavy dekorativního umění. Po návratu v roce 1926 maloval především k Krkonoších, Hradci Králově a na Šumavě. Zabýval se mimo malby rovněž grafikou, ilustracemi, tvorbě plakátů …