Bělocvětov Andrej (1923 - 1997) Portrét jedné slečny, 1979
Pořadové číslo: 7
olej, sololit
43 x 26,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Bělocvětov 79
na rubu nápis Portrét jedné slečny
Vyvolávací cena: 18.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 18.000 Kč
Autor, člen skupiny Máj, vystavoval od r. 1940. Samostatné výstavy od r. 1953 Galerie u Řečických, 1964, Nová síň. Jeho tvorba nebyla v období normalizace téměř vystavována, rozhodně se lišila od oficiální "svazové" tvorby. Dnešní doba dává tomuto umělci (byť posmrtně) za pravdu. Jeho dílo bylo v souladu s evropskými trendy, o čemž svědčí zvýšený zájem veřejnosti o jeho tvorbu v současné době; jeho surrealistický obraz „Milenci v horách“ se v roce 2017 vydražil v aukční síni 1. Art Consulting CZ za 850.000,- Kč.