Zoubek Olbram (1926 - 2017) Strážci, (1965)
Pořadové číslo: 215
bronz, dřevěná deska
53 x 60,5 cm
Značeno:
Pouze jeden odlitek.
Originální montáž autorem, jedná se o jediný bronzový odlitek plastiky, která ve velikosti 210 cm byla realizována v Národním kulturním domě v Prachaticích. Dílo pochází ze sbírky významného historika umění, který jej obdržel přímo z atelieru autora.
Vyvolávací cena: 200.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 200.000 Kč
V letech 1945-1952 studium na pražské umělecko-průmyslové škole. Od roku 1959 byl Olbram Zoubek členem skupiny Trasa, od roku 1987 zakládající člen Nové skupiny, od r. 1991 člen Umělecké besedy. Uskutečnil mnoho výstav v Čechách i zahraničí, např. ve Vídni, Frankfurtu n.M., Berlíně, Paříži, Krakově aj. mezi jeho oblíbené materiály patří cín, olovo a osinkocement. Některé plastiky doplňuje polychromováním a zlacením.