Bělocvětov Andrej (1923 - 1997) Záhon, 1947
Pořadové číslo: 10
olej, plátno na lepence
15 x 16 cm
Značeno:
značeno Bělocvetov 47
na rubu: Milušce Andrej Bělocvetov malováno I.V.47
Vyvolávací cena: 7.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 7.000 Kč
Autor, člen skupiny Máj, vystavoval od r. 1940. Samostatné výstavy od r. 1953 Galerie u Řečických, 1964, Nová síň. Jeho tvorba nebyla v období normalizace téměř vystavována, rozhodně se lišila od oficiální "svazové" tvorby. Dnešní doba dává tomuto umělci (byť posmrtně) za pravdu. Jeho dílo bylo v souladu s evropskými trendy, o čemž svědčí zvýšený zájem veřejnosti o jeho tvorbu v současné době; jeho surrealistický obraz „Milenci v horách“ se v roce 2017 vydražil v aukční síni 1. Art Consulting CZ za 850.000,- Kč.