Hegenbarth Josef (1884 - 1962) Toaleta, 1934
Pořadové číslo: 59
olej, plátno
51 x 75 cm
Značeno:
značeno vlevo nahoře: Jos.Hegenbarth 34
na rubu autorsky: Toiletten szene", Hegenbarth
autorské razítko, štítek soupisu díla Josefa Hegenbartha s číslem A III. 501 a výstavní štítek z Mnichova
Vystaveno: Mnichov
Vyvolávací cena: 300.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 300.000 Kč
Josef Hegenbarth byl významný česko-německý malíř, grafik a ilustrátor. Narodil se v České Kamenici, kde žil do r. 1905, kdy odešel do Drážďan. Zde v roce 1908 nastupuje na studia na Akademii v.u (u prof. R.Müllera, E.Hegenbartha, C.Bantzera, O.Zwintschera a G.a Kuehla) . V letech 1917-19 pobýval v Praze, poté se vrátil do Drážďan, kde žil a tvořil již celý život. V roce 1928 vystavoval v brněnském Domě umělců, dále se zúčastnil řady meziválečných souborných výstav. Od roku 1946 působil jako profesor a vedoucí ilustrační třídy na drážďanské Akademii výtvarných umění. Člen skupin Prager Sezession a Metznerbund. Věnoval se hlavně biblickým motivům, portrétům, scénám z kavárenského a cirkusového prostředí. Jeho díla jsou zastoupena ve významných německých galeriích a u nás např. v Oblastní galerii v Liberci.