Komárek Vladimír (1928 - 2002) Houslistka, 1984
Pořadové číslo:
olej, lepenka
ovál 25,5 x 22 cm
Značeno:
značeno dole uprostřed: V. Komárek 84
Vyvolávací cena: 15.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 15.000 Kč
Malíř, grafik, ilustrátor a také pedagog (gymnázium v Semilech). Studia začal na umělecké sklářské škole v Železném Brodě a v roce 1946 byl přijat na AVU, po dvou letech však přestoupil na UMPRUM. Byl členem Sdružení českých umělců a grafiků Hollar. SČVU a S.U.V. Mánes. Zatímco jeho ranější tvorba se vyznačuje značnou expresivností, pro malby z jeho zralého a zásadního období je charakteristická lyričnost. Používá velmi jemné barvy a neostré kontury, což vnáší do jeho obrazů jedinečnou atmosféru. V roce 1987 vystavoval společně s J. Jírou a P. Roučkem v Německu (Osnabrück a Königswinter).