Vrbová - Štefková Miroslava (1909 - 1991) Baletky ve zkušebně,
Pořadové číslo: 214
olej, plátno na sololitu
40 x 30 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: M. Vrbová
Vyvolávací cena: 12.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 12.000 Kč
V letech 1932 – 38 vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (v ateliéru M. Švabinského), v letech 1937 – 38 studovala souběžně v Paříži na Akademii Beaux de Arts u prof. F.Kupky. V roce 1942 přesídlila do Prahy, kde téhož roku uspořádala soubornou výstavu, na téma „Paříž“. V poválečných letech se tématem začala specializovat převážně na náměty z baletů. V roce 1964 se ve Vídni konala její první souborná výstava v zahraničí. V tomto roce emigrovala a usadila se trvale ve Spolkové republice Německo. Často vytavovala (Salzuburg, Mnichov, Kodaň, Bern, Stuttgart …) V roce 1969 otevřela v Oberstdorfu svou stálou expozici. V 70. letech byla vyzvána, aby portrétovala členy rodiny prezidenta USA R. Regana.