Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Kolářová Běla (1923 - 2010) Věčný úsměv, 1975
Pořadové číslo: 102
Technika a rozměr:
asambláž, vlásenky, korálky, vlnitá lepenka, sololit
104 x 72 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: BK 75
na rubu autorský štítek
Popis:
Prvním majitelem byl významný teoretik a profesor historie umění. Poněvadž dílo B. Kolářové je zařazováno v současnosti pro své experimentální postupy k průkopníkům českého neokonstruktivního a minimalistického umění a je v současnosti zakupováno do největších a nejslavnějších galerií ve světě a vzhledem k tomu, že J. Kolář a B. Kolářová valnou většinu svých děl rozdali (Národní Galerie a další veřejnoprávní instituce) je velmi obtížné kvalitní dílo této autorky nalézt na volném trhu.
Vyvolávací cena: 200.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 200.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Fotografka, výtvarná umělkyně, věnovala se především kolážím a asamblážím. V roce 1963 byla vedle např. Zdeňka Sýkory, Karla Malicha, Jana Kubíčka, Jiřího Koláře, Richarda Fremunda, Otakara Slavíka zakládajícím členem skupiny Křižovatka. Tvořila též společně s manželem Jiřím Kolářem. První výstavu měla r. 1962 v Mánesu, dále vystavovala 1964 s Křižovatkou, samostatně v r. 1966 v Galerii na Karlově náměstí. Je zastoupena v mnoha českých i světových galeriích (např. NG Praha, Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris, Uměleckoprůmyslové museum Praha, Muzeum umění v Olomouci, Moravské galerie Brno ….). Zájem o dílo Běly Kolářové v posledních letech stoupá i v mezinárodním kontextu, o čemž svědčí proběhlé akvizice Muzea moderního umění v New Yorku (nákup za 65.000,-EUR), londýnské Tate Gallery nebo nákup jejích prací do sbírky Erste Bank Group..