Balcar Jiří (1929 - 1968) Bez názvu,
Pořadové číslo: 9
akvarel, karton
29,5 x 21 cm
Značeno:
na rubu: pozůstalostní razítko
Vyvolávací cena: 4.500 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 4.500 Kč
Malíř a grafik a typograf. Studium na VŠUP u prof. F. Tichého a F. Muziky. Patřil k nejvýraznějším malířům konce 50. a 60. let, kromě svého bohatého malířského a grafického díla vytvořil i velký soubor filmových plakátů, za plakát Bílá velryba získal v roce 1962 cenu Toulouse–Lautreca v Paříži. Člen skupiny Máj 57 a SČUG Hollar.