Barvitius Viktor (1834 - 1902) Návrh,
Pořadové číslo: 14
tuš, akvarel, papír
s.p. 20,5 x 9 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: VBarvitius
Vyvolávací cena: 8.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 8.000 Kč
Malíř, jeden z průkopníků moderního realismu u nás. Studium (1849-1855) na Akademii v.u. v Praze u prof. Rubena a Engertha . Další studia v letech 1855-58 v Paříži na Akademii Colarosi u profesora Thomase Coutura. Roku 1860 se vrátil do Čech, kde se věnoval především žánrové tvorbě, portrétům, historické malbě. Jeho starším bratrem byl architekt Antonín Viktor Barvitius.