Böhm František Xaver (1890 - ?) Třeboň,
Pořadové číslo: 17
olej, plátno
50 x 60 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Böhm
na rubu: Třeboň, č. 16
Vyvolávací cena: 18.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 18.000 Kč
Studium - Akademie výtvarných umění, Praha, Loukota Josef Jindřich, Preisler Jan, Bukovac. Člen několika skupin Sdružení výtvarníků v Praze, Sdružení jihočeských výtvarníků, Sdružení pražských výtvarných umělců. Vystavoval například 1934/10 Padesátá jubilejní členská výstava Sdružení výtvarníků v Praze 1924 - 1934, Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Praha. Působil jako středoškolský učitel kreslení v Praze, Šumperku a Třeboni a od roku 1938 opět v Praze. Je autorem odborné příručky Barva v teorii a v praxi (1932).