Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Dlouhý Bedřich (1932 - ) Oživení se nepovedlo, 1993
Pořadové číslo: 20
Technika a rozměr:
kombinovaná technika, karton
50,5 x 70,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Dlouhý 1993 "Oživení se nepovedlo"
Popis:
Toto skvělé dílo jednoho z již mála žijících velkých malířů šedesátých let bylo získáno ze sbírky významného fotografa, současníka a přítele autora. Přestože Dlouhého díla patří na trhu k vyhledávaným, není ještě zdaleka tak oceňován, jak by se vzhledem k významu jeho tvorby dalo očekávat, i když v posledním roce na akčním trhu cena jeho obrazu prudce stoupá.
Vyvolávací cena: 50.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 50.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Malíř a pedagog. Studium na Akademii v.u. v Praze (1952-57) u prof. Holého. Poté z politických důvodů byl ze studia vyloučen. Na přímluvu prof. Holého pokračoval (po roce stráveného jako dělník v severních Čechách) ve studiích u prof. Součka. Zakládající člen skupiny Šmidrové. V roce 1965 získal jednu z hlavních cen na Mezinárodním Bienále mladých umělců v Paříži a obdržel půlroční stipendijní pobyt ve Francii. Roku 1987 patřil k zakládajícím členům skupiny Zaostalí, se kterou pak vystavoval do roku 1992. V letech 1990-1995 byl profesorem malby na pražské Akademii výtvarných umění. V 60. letech nakrátko příklon k informelu, později tvoří složité asambláže, spojuje malbu, kresbu a různé předměty. V roce 2019 proběhla velká výstava tohoto významného autora (Městská knihovna v Praze). Výstava ukázala jednoznačně význam a velikost B. Dlouhého v kontextu umění od konce 50. let až do současnosti.