Boháček Karel (1886 - 1928) Žena s dítětem na louce, 1908
Pořadové číslo: 8
olej, karton
19 x 24 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Boháček 08
Vyvolávací cena: 25.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 25.000 Kč
Malíř, krajinář a figuralista. Studoval na Akademii v.u. v Praze u prof. Bukovace, Thieleho a Krattnera. Vytvářel zejména poetické krajiny a figurální žánrové scény z venkovského života. Vystavoval s U.B. v Praze, 1928 posmrtná výstava v Umělecké Besedě (156 prací), r. 2000 České muzeum výtvarných umění v Praze. V roce 2000 byl znovuobjeven díky úsilí historika umění Jiřího Kohoutka, který byl autorem objevné výstavy v Českém muzeu výtvarného umění v Praze (nyní GASK).