Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Bubeníček Ota (1871 - 1962) Potok v lukách (Heřmaničky), 1910
Pořadové číslo: 29
Technika a rozměr:
olej, plátno na kartonu
19 x 27 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: O.Bubeníček 10
na rubu nápis: Potok v lukách (1910 Heřmaničky)
na rubu razítko: Vystaveno galerie Golcova tvrz 2012 č.100
Vyvolávací cena: 33.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 33.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Studium na pražské Akademii (1899-1904), patřil k nejmladším žákům profesora Julia Mařáka a také k průkopníkům impresionismu v našich zemích. V roce 1905 mu bylo uděleno Hlávkovo stipendium a odjel na studijní cestu do Mnichova, Paříže, Belgie a Nizozemí. V roce 1907 odjel opět na další stipendium do Paříže. Po krátce realistických a secesně stylizovaných počátcích přistoupil k malbě volnější štětcovou technikou a v koloritu rozjasnil paletu do až fauvistických poloh. Po návštěvě Německa roku 1908 se do jeho výtvarného slohu namísily i expresívnější odstíny a v další dekádě maloval nejednou výrazově značně rozrůzněné obrazy. Po vzniku republiky pak tvořil soustavně v harmonii a tvůrčí pohodě obrazy české krajiny navazující ponejvíce na slavíčkovský typ s projasněným až heroickým vyzněním krajinného rázu. Člen S.V.U. Mánes, Krasoumné jednoty. Poprvé vystavoval v roce 1900 v Rudolfinu, a poté každý rok v Mánesu, další výstavy jak samostatné, tak i kolektivní (např. v roce 1932 v Obecním domě s F. Kavánem a J. Panuškou), často také vystavuje v zahraničí např. ve Vídni, Mnichově, Amsterdamu, Kodani, Oslu, Stockholmu a jinde.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace