Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Saudek Kája (1935 - 2015) V ráji, (70. léta)
Pořadové číslo: 174
Technika a rozměr:
olej, plátno, rentoilováno
74,5 x 169,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Saudek
Popis:
Mimořádné dílo velké sběratelské hodnoty i dobou vzniku. Tento rozměrný obraz navazuje svým provedením na nejúspěšnější Saudkovou komiksovou tvorbu ke konci 60. let.
Vyvolávací cena: 300.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 300.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Malíř, kreslíř, ilustrátor, a především zakladatel české komiksové školy; zabýval se též filmem, užitou grafikou, ilustrační a volnou malířskou tvorbou. S americkými komiksy se seznámil již v dětství. V padesátých letech nemohl z politických důvodů studovat, stal se tedy technickým kresličem a kulisákem ve filmových studiích na Barrandově. V roce 1966 použil jeho kresby Miloš Macourek ve filmu Kdo chce zabít Jessii, v roce 1971 spolupracoval ještě na filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Jeho specifické výtvarné dílo doplnil také televizní seriál Okna vesmíru dokořán, ilustroval též řadu knih a časopisů (např. Mladý svět, Lips Tulian, magazín Stezka, Černý Filip, magazín Kometa, NeI Report …). V roce 2009 vyhrál jeho komiks Muriel a andělé anketu o nejlepší český komiks všech dob.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace