Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Rittstein Michael (1949 - ) Nerovný závod, 2006
Pořadové číslo: 165
Technika a rozměr:
olej, plátno
30 x 60 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: M.Rittstein 2006
na rubu nápis Nerovný závod 2006 M.Rittstein
Vyvolávací cena: 230.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 230.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Studoval pražskou Akademii výtvarných umění (prof. Paderlík). Člen skupiny 12/15. Pozdě, ale přece. Od r. 2007 docentem malířské Akademie v.u.. Od r. 1976 měl mnoho desítek samostatných výstav ve vlasti i zahraničí. První mezinárodní cenu obdržel již r.1982 v Norimberku a Lausanne. Pro jeho brutálně expresivní styl před rokem 1989 příliš nesměl vstavovat. Bylo to především reakcí režimu na vystavení obrazu „Nechci v kleci“, na který dokonce reagovala STB. Autor v té době občas prodal dílo do regionálních galerií. Po roce 1989 nezměnil sice svůj charakteristický rukopis, ani témata, ale jeho rozvoji a uznání již nestalo nic v cestě. Rittsteinovy obrazy jsou zastoupené v mnoha galeriích v ČR, ale i ve světě. Hodně cestuje, a i to je mu tematickou inspirací. V roce 2119 proběhla jeho velká velmi úspěšná výstava k sedmdesátinám na Pražském hradě. V roce 2021 potvrdil svou příslušnost k současné moderní tvorbě a kompatibilitu s nejnovějšími trendy velmi úspěšnou výstavou v galerii Trafačka.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace