Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Navrátil - dílna Josef (1798 - 1865) Rybář u horského potoka,
Pořadové číslo: 185
Technika a rozměr:
olej, plátno
47 x 60 cm
Popis:
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 20.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 20.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Jeden z mála našich umělců 19. století, kteří se dají přiřadit k předním umělcům evropské malby té doby. Malíř a dekoratér, známý především jako vynikající krajinář (zejména horské přírody), ale tvořil i figurální tvorbu, žánrové scény, obrazy z divadelního prostředí … V raném období vyzdobil řadu objektů nástěnnými malbami, např. v Praze (Pražský hrad, Poštovního muzea) v zámku v Liběchově, Ploskovicích, Zákupech, Jirnech a jinde. Studoval na pražské Akademii (1819-23), dále se vzdělával na svých četných studijních cestách, které podnikal do Belgie, Francie, Německa, Itálie, ale především do Švýcarska. Na vrcholu své tvorby stanou v 50. letech 19. století, kdy se také roku 1850 stal předsedou Jednoty výtvarných umělců. V roce 1861 musel své činnosti zanechat, jelikož ochrnul na následky mrtvice. Zbytek života tak strávil v ústraní a téměř zapomnění. Do podvědomí se opět dostal po roce 1909, kdy se posmrtně uskutečnila jeho první souborná výstava v pražském Rudolfinu, která se stala hlavně předmětem zájmu historiků umění.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace