Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Bílek Alois (1887 - 1961) Bez názvu (Abstraktní kompozice), 1913
Pořadové číslo: 34
Technika a rozměr:
akvarel, papír
26,5 x 33 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: AB 13
Popis:
Sběratelsky i galerijně vzácné dílo s proveniencí z rodiny Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové. Právě Národní listy, kde byl Čapek redaktorem poprvé referovaly o abstraktní tvorbě Aloise Bílka a o jeho pařížské výstavě.
Vyvolávací cena: 80.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 80.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Studoval na Akademii v.u. u prof. Pirnera. Za svého pařížského pobytu (žil tam s přestávkami 15 let) se seznámil s pozdní tvorbou nabistů a především jej ovlivnila malba a hlavně teoretické spisy Maurice Denise. Po příjezdu do Paříže (na Hlávkovo stipendium), právě v roce 1913 se seznamuje i s F. Kupkou, poznal jeho tvorbu a na základě těchto kontaktů se věnoval systematicky naukám o barvách a směřoval svou tvorbu (1913-14) k abstrakci. Poprvé abstraktní díla vystavil v Paříži v galerii D´Art Decorativ, 1913. Až na krátké období abstrakce jej v tvorbě zajímala na prvním místě figura a též se proslavil jako malíř květin a krajiny. V Paříži úspěšně vystavoval na četných výstavách v předních galeriích, v Praze zaujal především soubornou výstavou v Topičově galerii v roce 1923 a 1929. V poslední době zájem o Bílkova díla strmě stoupá, což se projevuje i v nárůstech cen.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace