Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Brázda Oskar (1887 - 1977) Letní krajina, 1941
Pořadové číslo: 25
Technika a rozměr:
olej, lepenka
51 x 54,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: O. Brázda 1941
Vyvolávací cena: 12.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 12.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Po delším pobytu ve Vídni, kde vystudoval Akademii, díky císařově stipendiu studoval v Římě, kde se v roce 1915 oženil. Během 1. světové války se spřátelil s Edvardem Benešem, se kterým byl internován v Sardinii. Po roce 1920 prožil období vrcholného úspěchu – v Římě portrétoval místní honoraci a aristokracii. V roce 1924 zahajoval Brázdovu výstavu Benito Mussolini zvolání „Sláva Brázdova je slávou Itálie“. Brázdovi se však politické změny v Itálii nelíbily, a tak v roce 1925 se svou ženou Amelii Posse-Brázdovou, švédskou aristokratkou, příbuznou královské rodiny a spisovatelkou, zakoupil zámek v Líčově (u Žatce), kde žil a tvořil až do II. světové války. Za války byl vězněn a po roce 1948 mu byl zámek zabaven. Jeho druhá žena po restitucích v něm vytvořila Muzeum Oskara Brázdy. Stal se členem "Římské secese". Od r. 1920 vystavoval v Itálii, jeho díla byla zakoupena do galerií v Miláně, Benátkách, Národní galerie v Bruselu. 1923-24 měl vlastní výstavní síň v Římě. Po r. 1925 žil v Čechách, 1930 v Obecním domě v Praze souborná výstava.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace