Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Khol Miroslav (1936 - ) Jan Werich dvojportrét,
Pořadové číslo: 114
Technika a rozměr:
fotografie
30 x 43 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Khol Miroslav
Vyvolávací cena: 10.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 10.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Fotograf, patřící mezi významné osobnosti české fotografie. Velmi často fotografoval známé postavy z české kulturní scény – malíře, sochaře, herce, dále se věnoval reportážní fotografii, zátiším, architektuře …. Získal řadu ocenění, uskutečnil řadu realizací např. Fotografickou publikaci Pozvání do Snahy, 1964, 1967, Spoluzakladatel časopisu Skaut – Junák, 1968 je Spoluautor ilegálního vydání Nepokořená svoboda, 1969. Jeho fotografie byly využity na pohlednice, plakáty, gramoobaly se skautskou tematikou .... Jeho fotografie jsou v publikaci Vitriggede, Fotografická publikace Naše Praha, Orbis, 1977, text Bohumil Říha, fotografické publikaci Naše Praha, Panorama, 1982 – text Bohumil Říha. Byl členem zakládajícího týmu a fotoreportér časopisu Ateliér Praha 1987 – 1990, zpracoval Fotografický záznam Sametové revoluce pod názvem Tady a teď, Praha 1991 – text Jiří Tichý, byl členem zakládajícího týmu a fotoreportér časopisu Mladý hlasatel 1990 – 92, spolupracoval s mnoha časopisy a novinami u nás i v zahraničí, je spoluautorem obrazové publikace o Břeclavsku „Krajina révového listu", 1996, spoluautor publikace „Lednicko-Valtický areál", 1999. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze, Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, v soukromých sbírkách SRN, USA, Ruska, Polska, Nizozemska, Rumunska, Kanady, Dánska, Slovenské republiky a České republiky.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace