Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Načeradský Jiří (1939 - 2014) Všeslyšící oranžová, 1980
Pořadové číslo: 184
Technika a rozměr:
olej, plátno
135 x 105 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Načeradský 80,
na rubu: Načeradský 1980 Všeslyšící oranžová a číslo 21 v kroužku
Popis:
Rozměrné dílo galerijní hodnoty, kombinující ještě prvky Nové figurace s Načeradského oblíbenou groteskní zkratkou.
Vyvolávací cena: 300.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 300.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Malíř, grafik a pedagog, významný představitel českého moderního umění. Studium na pražské AVU ( u prof. V. Rady). Profesor Akademie výtvarných umění v Praze a Fakulty výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně. Série velkých pláten jej v 60. letech zařadilo mezi příslušníky Nové figurace, volného pokračování Pop-artu (Lichtenstein, Warhol, Rauschenberg, Jasper Yohns a další), jejíž klíčová postava byl ve světě Francis Bacon. U nás se k Nové figurace hlásí v 60. letech řada autorů. Tématem jeho děl je především figurativní tvorba, v druhé polovině 70. let maluje groteskní parodie (Disneyovy postavičky). První samostatnou výstavu měl v roce 1967 v Mánesu. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých sbírkách např. v NG Praha, GHMP, MG v Brně, GVU Ostravě, GMU v Hradci Králově a rovněž v Centre Goerges Pompidou v Paříži (kde pobýval a tvořil v letech 1968-69).
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace