Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Balcar Jiří (1929 - 1968) Bez názvu, 1961
Pořadové číslo: 6
Technika a rozměr:
lept, papír
25 x 15,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Jiří Balcar 61
Popis:
Dílo bylo do aukce získáno ze sbírky významného historika umění.
Vyvolávací cena: 2.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 2.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Malíř a grafik a typograf. Studium na VŠUP u prof. F. Tichého a F. Muziky. V roce 1958 se poprvé setkává s Jindřichem Chalupeckým. V těchto letech maluje především město z pozice "pozorovatele". V tomtéž roce cestuje na EXPO 58 do Bruselu a postupně přechází k abstraktní malbě. V roce 1960 poprvé cestuje do Paříže. Od roku 1963 spolupracuje s Divadlem Na zábradlí a Černým divadlem, se kterým cestuje o světě. V roce 1965 získal Zlatou medaili na Bienále v San Marinu. Patřil k nejvýraznějším malířům konce 50. a 60. let, kromě svého bohatého malířského a grafického díla vytvořil i velký soubor filmových plakátů, za plakát Bílá velryba získal v roce 1962 cenu Toulouse–Lautreca v Paříži. Člen skupiny Máj 57 a SČUG Hollar.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace