Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Boštík Václav (1913 - 2005) Čtverec,
Pořadové číslo: 19
Technika a rozměr:
pastel, papír
20 x 14,5 cm
Značeno:
značeno dole uprostřed: Boštík
Popis:
Dílo bylo do aukce získáno ze sbírky významného historika umění, který jej získal přímo od autora.
Vyvolávací cena: 30.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 30.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Václav Boštík patřil mezi nejvýznamnější české malíře uplynulého století. Roku 1937 nastoupil na Akademii a stal se žákem prof. Williho Novaka. Od roku 1942 byl členem Umělecké besedy. V roce 1960 se stal jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12, která výrazně poznamenala vývoj československého umění v 60. letech. Jeho raná tvorba byla hodně ovlivněna malíři Corotem a Cézannem, ale již ve druhé půlce 50. let, přešel ke zcela abstraktní tvorbě, kde se vyjadřuje prostřednictvím jednoduchých geometrických tvarů a hry světla dané kombinací barev. V období komunistické represe vystavoval pouze neoficiálně, v 60. letech se konala ještě jeho samostatná výstava v Nové síni. V době normalizace se účastnil pouze neoficiálních výstav, oficiální samostatná výstava se konala na jaře roku 1989 v Galerii hlavního města Prahy na Staroměstské radnici. V roce 2010-11 proběhla retrospektivní výstava Václava Boštíka v GHMP a Městské knihovně v Praze, v roce 2011 ve východočeské galerii v Pardubicích. Je zastoupen např. ve sbírkách NG Praha, MG Brno, Centre G. Pompidou v Paříži, Menil Foundation, Houston a dalších, rovněž v zahraničních i tuzemských soukromých sbírkách.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace