Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Načeradský Jiří (1939 - 2014) Ráda papá / na rubu Abstraktní kompozice, 1966
Pořadové číslo: 222
Technika a rozměr:
olej, plátno
116 x 89 cm
Značeno:
značeno vpravo odspodu Načeradský Georges 1966
na rubu: Načeradský Ráda papá a číslo (32) a NG (Národní galerie)
Popis:
Vystaveno:
1990, GHMP,, Staroměstská radnice, čís. kat. 32
1994, Oblastní galerie v Liberci

Mimořádné dílo galerijní a vysoké sběratelské z autorova vrcholného období Nové figurace. Ze zahraničních představitelů Nové Figurace se tvorbou přibližuje nejvíce Jeanovi Dubuffetovi, zejména pro možnost sebeironizace a smyslu pro groteskní humor a někdy až dětské pojetí figurální malby.
Provenience: současný majitel zakoupil dílo v 90. letech v atelieru Jiřího Načeradského.
Vyvolávací cena: 550.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 550.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Malíř, grafik a pedagog, významný představitel českého moderního umění. Studium na pražské AVU ( u prof. V. Rady). Profesor Akademie výtvarných umění v Praze a Fakulty výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně. Série velkých pláten jej v 60. letech zařadilo mezi příslušníky Nové figurace, volného pokračování Pop-artu (Lichtenstein, Warhol, Rauschenberg, Jasper Yohns a další), jejíž klíčová postava byl ve světě Francis Bacon. U nás se k Nové figurace hlásí v 60. letech řada autorů. Tématem jeho děl je především figurativní tvorba, v druhé polovině 70. let maluje groteskní parodie (Disneyovy postavičky). První samostatnou výstavu měl v roce 1967 v Mánesu. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých sbírkách např. v NG Praha, GHMP, MG v Brně, GVU Ostravě, GMU v Hradci Králově a rovněž v Centre Goerges Pompidou v Paříži (kde pobýval a tvořil v letech 1968-69).
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace