Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Benda Břetislav (1897 - 1983) Torzo,
Pořadové číslo: 12
Technika a rozměr:
patinovaná pálená hlína
v. 39 cm
Značeno:
značeno: B.Benda
Vyvolávací cena: 5.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 5.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Jeden z nejvýznamnějších českých sochařů 20. století. Nejprve navštěvoval sochařskou školu v Hořicích, v roce 1915 začal studovat na pražské Akademii u profesora Myslbeka. Jeho studium přerušila I. světová válka, kam narukoval a později byl zraněn. Ve studiu na Akademii pokračoval až po skončení války u prof. Štursy. Od r. 1923 členem SVU Mánes. Vystavoval od re. 1922, na výstavách sklízel velké úspěchy (získal zlatou a stříbrnou medaili na Mezinárodní výstavě dekorativního uměni v Paříži 1925). Jeho díla byla často součástí veřejných staveb či veřejných městských parků. Vytvořil řadu bronzových a mramorových soch.
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace