Seydl Zdeněk (1916 - 1978) Ibisové spěchají do biografu, 1965
Pořadové číslo: 274
olej, mal. lepenka
49,5 x 69,5 cm
Značeno:
značeno vpravo nahoře: Seydl
na rubu: Seydl 1965, Ibisové spěchají do biografu
Vystaveno v Montrealu na EXPO 1966 a dedikace
Autor byl natolik všestranný, že se často k volné malířské tvorbě nedostal. Tento obraz je sběratelská rarita vzhledem k tomu, že byl vystaven na EXPO 66.
Vyvolávací cena: 35.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 35.000 Kč
Grafik, malíř, kreslíř, ilustrátor, kostýmní výtvarník, scénograf a typograf. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze (u prof. Kysely). Po II. Světové válce se věnoval především grafice, ilustracím a kreslenému a loutkovému filmu, K malířské tvorbě se vrátil v šedesátých letech.