Aukční a komisní prodej, nákup za hotové, expertizy, poradenství, budování sbírek
english
česky

galerie Pictura

galerie pictura
Brožík Václav (1851 - 1901) Portrét statkáře Brandejse ze Suchdola., (kolem 1878)
Pořadové číslo: 28
Technika a rozměr:
tužka, papír
s.p.: 19 x 11 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: V Brožík
Popis:
Portrétovaný byl významným obrozeneckým politikem a mecenášem mnoha umělců včetně Mik. Alše, Ant. Chittussiho a právě V. Brožíka.
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 25.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 25.000 Kč
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení formou podání limitu pro výše uvedené dílo.
Zadejte Vaše telefonní číslo
Na tomto čísle Vás budou naši operátoři během aukce kontaktovat.
Potvrzuji svůj zájem účastnit se dražby v zastoupení pomocí telefonického spojení pro výše uvedené dílo. V případě, že se nepodaří navázat telefonické spojení se zmocnitelem (dražba po telefonu), souhlasí zmocnitel s tím, že bude dílo pro něho vydraženo za vyvolávací cenu pokud nebude jiný zájemce.
Informace o autorovi:
Studium na Akademii v Praze, Drážďanech a Mnichově. V roce 1879 podnikl studijní cestu do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Náležel ke generaci Národního divadla, byl zakládajícím členem České akademie věd a umění a Královské akademie umění v Antverpách, rytíř Čestné legie.. Od roku 1876 působil ve Francii, od roku 1893 byl profesorem Akademie výtvarných umění v Praze.
Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo.
Jeho díla i díky příbuzenství s vídeňským obchodníkem s uměním Sedelmayerem byla prodávána s úspěchem po celém světě. Není žánrově omezen a vedle rozměrných historických děl s vlasteneckou tématikou je skvělým portrétistou (pařížské, vídeňské i pražské vyšší společnosti) stejně jako krajinářem. Známá jsou i jeho zátiší. Byl i povýšen do šlechtického stavu (Vídeň 1897).
Tento web používá pouze Nutné cookies, aby byla webová stránka použitelná tak, že umožní základní funkce jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky.
Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies. Další informace