Březina Václav (1862 - 1906) U vody, (kolem r. 1900)
Pořadové číslo: 12
olej, lepenka
65 x 49,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: V.Březina
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 160.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 160.000 Kč
Oblíbený žák prof. Mařáka (spolupracoval s ním na výzdobě Zemského muzea v Praze), krajinář, rád maloval lesní partie. Vedl vlastní malířskou školu v Mladé Boleslavi. V roce 1903 vystavoval v Jindřichově Hradci, kde mu také byla uspořádána posmrtná (1906) výstava. Řada jeho obrazů byla vystavena na jubilejní výstavě Krasoumné jednoty v Praze (1908), též na výstavě prací žáků Julia Mařáka (1934 v Hradci Králové). V r. 1906 předčasně náhle zemřel. Také proto se jeho obrazy na trhu vyskytují velmi zřídka.