Dvorský Bohumír (1902 - 1976) Cesta v polích, (1946)
Pořadové číslo: 22
olej, plátno
54 x 73 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Boh. Dvorský
na rubu autorsky: Boh. Dvorský Cesta v polích, 1946 a číslo 21 v kroužku
Vyvolávací cena: 60.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 60.000 Kč
Studium na pražské Akademii v.u. u prof. Nejedlého. Během studií hodně cestoval, navštívil Francii, Itálii a Korsiku. V tuzemsku často pobýval v jižních Čechách. Po studiích působil na Ostravsku, kde maloval především průmyslové veduty a obrazy se sociální tématikou. Před II. světovou válkou se přestěhoval na Hanou, kde jeho námětem byli tamní krajiny, kytice a krojované jízdy králů. Jeho paleta i malířský rukopis jsou nezaměnitelné. V krajinách s oblibou uplatňuje různé odstíny žluté barvy. Časté výstavy v zahraničí, např. Biennale di Venezia v Benátkách (1940), v Rio de Janeiru (1948), ve Stockholmu (1949).