Kotík Pravoslav (1889 - 1970) Krajina, 1931
Pořadové číslo: 105
akvarel, papír
s.p. 29 x 42,5 cm
Značeno:
značeno vlevo dole: P.Kotík 31
Vyvolávací cena: 8.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 8.000 Kč
Studoval u prof. Schikanedera. Od r. 1918 členem Mánesa, poté se s Mánesem rozešel a 1924-26 vystavoval s Holým, Holanem a Kotrbou (Sociální skupina Ho-Ho-Ko-Ko - tvořili pod vlivem německé Nové věcnosti obrazy převážně se sociální tématikou). Do Mánesa se vrátil r. 1928. Vystavuje od r. 1918 (Mánes), 1923 soubor prací v Umělecké Besedě, se skupinou 1927 v Mánesu, 1935 a 34 samostatně v Krásné jizbě. Zastoupen již za jeho života ve všech významných galeriích. R. 1921 obdržel Turkovu cenu.