Lenhart Jindřich (1878 - 1955) Zátiší,
Pořadové číslo: 114
olej, plátno
62 x 72,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Lenhart
Vyvolávací cena: 8.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 8.000 Kč
Malíř, autodidakt. Vzhledem k rodinným poměrů si nemohl dovolit studovat na výtvarné škole, ale první malířské lekce získal od Václav Březiny, který taktéž pobýval v Nymburce. Vyučil se lakýrníkem a natěračem, krátce pracoval ve Vídni a Praze, kde navštěvoval večerní malířské kurzy na UMPRUM. V roce 1903 se usadil v Olomouci, zde si otevřel dílnu, kde vyráběl dekorace pro divadlo, slavnosti a spolky. Zde se stal také aktivním účastníkem veřejného života. Zabýval se malováním krajiny, dále maloval květiny a zátiší. Působil rovněž pod pseudonymem Jindřich Hlavsa nebo Eller.