Born Adolf (1930 - 2016) Bojovník, 1966
Pořadové číslo: 10
litografie, papír
53,5 x 31,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: ABorn 66
vlevo dole: 10/100
Vyvolávací cena: 6.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 6.000 Kč
Grafik, malíř, filmový výtvarník. Studoval na Vysoké škole um. prům. a Akademii v.u.(Prof. Pelc). Od roku 1958 vystavoval, samostatně od roku 1959 (Mladá fronta), v zahraničí od 60. let. Jeho grafická tvorba, často působící groteskně, je již po dlouhá desetiletí vyhledávaná a sběratelsky ceněná, stejně tak i jeho kresby a občasná volná tvorba.