Čančík Miroslav (1907 - 1983) Milenci, 1940
Pořadové číslo: 16
olej, plátno
56 x 73 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: M.Čančík 1940
na rubu autorský štítek
Vyvolávací cena: 10.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 10.000 Kč
Studoval na UMPRUM v Praze kreslení a malbu u prof. Hofbauera a Schussera. Nakonec se rozhodl stát učitelem. Působil na školách v Brně, Spišské Nové Vsi a v Uherském Hradišti. Po celý svůj život maloval, zkoušel různé techniky a styly. Vytvořil celou řadu portrétů, krajinek a zátiší. Se svou ženou Karlou navrhoval a tvořil tapiserie.