Bolf Josef (1971 - ) Kuchyň, 2009
Pořadové číslo: 9
litografie, papír
30,5 x 46,5 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Josef Bolf 2009
uprostřed: Kuchyň
vlevo dole: 76/100
Vyvolávací cena: 3.500 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 3.500 Kč
Velmi úspěšný současný výtvarník. Věnuje se ve své tvorbě převážně kresbě, malbě, komiksům a plastice. Je autorem několika krátkých loutkových filmů. V letech 1990-98 studoval na pražské AVU (prof. Naceřadský, Kokolia, Skrepl), r. 1995 na stáži v Stockholmu, r. 1996 ve Stuttgartu. V letech 1996 - 2002 člen umělecké skupiny Bezhlavý jezdec. V roce 2005 byl nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého, v roce 2010 získal ocenění Umělec roku. Ve svých dílech zachycuje podivné postavy, napůl zvířata, napůl lidi. V r. 2020 bylo dílo Josefa Bolfa vybráno do prestižní aukce v londýnské aukční síni Sotheby´s. Časté samostatné i skupinové výstavy.