Erlebach Vladimír (1934 - ) Sochař, 2007
Pořadové číslo: 27
olej, pastel, malířská lepenka
67 x 47 cm
Značeno:
značeno dole uprostřed: Erlebach 07-Sochař pastel olej
Vyvolávací cena: 8.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 8.000 Kč
Malíř a herec, studium na sklářské škole v Železném Brodě, na AVU u prof. Rady a Holého a v letech 1958-9 na AMU. Převážila však výtvarná tvorba, zabývá se figurálním i abstraktním umění. V roce 1967 emigroval do Německa, žil také v Paříži, roku 1995 se vrátil do Čech. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách v Čechách, Německu, USA, Francii, Švédsku a jinde.