Bílek Alois (1887 - 1961) Tři gracie, 1947
Pořadové číslo: 6
olej, karton
62 x 43 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: ABílek 47
Vyvolávací cena: 130.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 130.000 Kč
Studoval na Akademii v.u. u prof. Pirnera. Za svého pařížského pobytu (žil tam s přestávkami 15 let) se seznámil s pozdní tvorbou nabistů a především jej ovlivnila malba Maurice Denise. Až na krátké období abstrakce jej v tvorbě zajímala na prvním místě figura, později se též proslavil jako malíř květin a krajiny. V Paříži úspěšně vystavoval na českých výstavách v předních galeriích, v Praze zaujal především soubornou výstavou v Topičově galerii v roce 1923 a 1929.
V polsední době zájem o Bílkova díla strmě stoupá, což se projevuje i v nárůstech cen.