Kroupa Václav (1825 - 1895) Na procházce, (kolem r. 1880)
Pořadové číslo: 107
kombinovaná technika, karton
22,5 x 35 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: W.Kroupa
Konzultováno s PhDr. Mgr. M. Zachařem.
Vyvolávací cena: 18.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 18.000 Kč
Významný malíř 19. století, jehož díla se na trhu objevují vzácně. Studoval na pražské Akademii u prof. Rubena a Haushofera. Často cestoval po Čechách, Rakousku,Tyrolsku, Německu, Uhrách … , na svých cestách čerpal náměty ke svým obrazům ze života lidu a krajinám. Později maloval také oltářní obrazy. Mnoho jeho děl bylo reprodukováno v časopisech Světozor a Květy. Nabízené dílo je zmíněno v Tomanově slovníku výtvarných umělců, ve kterém je mu věnován velký prostor.