Doležil Vojtěch (1882 - 1961) Pražské panorama, 1919
Pořadové číslo: 17
olej, plátno
86 x 98 cm
Značeno:
značeno vpravo dole: Voj. Doležil 1919
Vyvolávací cena: 24.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 24.000 Kč
Malíř a pedagog. Studoval na Akademii výtvarných umění v Drážďanech a na pražské UMPRUM u prof. Maška a Preislera. Jako pedagog vyučoval v Brně a poté v Praze. Vystavoval r. 1920 v Tatranské Lomnici a v roce 1926 a 27 v Topičově salonu v Praze. Zabýval se převážně krajinomalbou z oblasti Tater, Beskyd, Krkonoš, Ostravy a rovněž z Jadranu. Dále maloval podobizny a zátiší.