Frinta Emanuel (1896 - 1970) Jabloň, 1922
Pořadové číslo: 28
olej, plátno
31 x 41 cm
Značeno:
značeno na rubu: Em. Frinta Slapy 1922
Vyvolávací cena: 28.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 28.000 Kč
Malíř, grafik a ilustrátor. Studium na pražské Avu u prof. Nechleby, Obrovského a Švabinského. Člen Umělecké besedy, kterou v roce 1924 opustil z důvodů názorových neshod. Založil si v Praze na Národní třídě soukromou školu kreslení.