Dydek Ladislav (1919 - 2006) Slovenská dědina, (50.-60. léta)
Pořadové číslo: 23
olej, plátno
73 x 100 cm
Značeno:
na rubu: Dydek a štítek ČFVU
Vyvolávací cena: 19.000 Kč
Neplatná výše Vašeho limitu. min. částka 19.000 Kč
Malíř, grafik. V letech 1936 – 1939 studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně, 1945 – 1947 na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem skupiny Máj 57 a významnou osobností českého neoficiálního výtvarného umění počátku 60. Let. Od r. 1969 žil v emigraci v Itálii.